VeraForza Roof & Glass Systems, 

Açılır cam tavan ve çatı sistemleri, marka olarak en çok tercih edilen açılır kapanır çatı ürünleri arasında yer almaktadır.

Arge ve üretim;
Vera Cam Sistemleri şirketi tarafından İstanbul merkez fabrikada yapılmaktadır.

Montaj ve Teknik Servis ;
Dünya’nın her yerinde  bayilerimiz tarafından hizmet verilmektedir.

Fiyatlar ;
Ölçüye özel tasarım, model ve fiyatlar hakkında bilgi almak için iletişime geçiniz. 

Açılır Cam Çatı ve Cam Tavan Sistemi

AVANTAJLAR
Vera Forza açılır cam tavan çatı sistemleri , uygun havalarda açılabilir cam çatı avantajı sunan otomatik açılır cam tavan çatı sistemleridir.
Olağanüstü yalıtım ve koruma seçenekleri sunarak, her türlü hava koşulunda en iyi şekilde yararlanmanıza olanak tanır.

Açılır cam tavan sistemi taşıyıcılarında yüksek kaliteli birinci sınıf alüminyum alaşım malzemeler kullanılmaktadır.

Güvenliğinizi ve konforunuzu tehlikeye atmadan kar yüklerine dayanabilir.

Katlanan camları yukarı doğru çekilerek cam çatı yüzeyinin mümkün olduğunca % 75 büyük bir kısmını açık bırakmaktadır.
Gökyüzünün engelsiz bir şekilde görülebilmesine ve doğal ,ışıklandırma sağlar. Sürekli taze ve temiz hava kullanımına olanak tanımaktadır.

Sunduğumuz açılır cam çatı sistemleri , çok çeşitli hava durumu ile başa çıkmak için tasarlanmıştır. Yağmur suyunu ray profilleri tarafından  yerleştirilmiş gizli oluk kanallarına yönlendirir.

Özel olarak tasarlanmış iç su tahliye sistemi ile donatılmıştır. Alüminyum alaşımlı profiller zengin renk seçeneklerinde elektrostatik boya kullanılmaktadır.  Açılır camların, mümkün olduğu kadar güvenli olmaları için çift temperli ve lamine kullanılmaktadır. Dış cam levha “strüktürel camlama” yöntemiyle yapılır, bu da çatıyı pürüzsüz tutar ve her türlü su girişi olasılığını ortadan kaldırır.

Açılan cam çatılar yapısının sağladığı tam esneklik ile sistem belirlediğinizde gerçekten fark edilebilir özel tasarıma sahiptir. Tüm açık tarafları rüzgar ve yağmur girişini gerektiği gibi kontrol etmek için özel aksesuarlar ile donatılmıştır.

Açılır cam tavan sistemlerimiz sadece tek bir mevsimde değildir. Tüm hava koşullarında tüm yıl boyunca kullanım içindir.

Açılır camlı çatı, üzerine sistemin cam levhalarının yerleştirildiği enine alüminyum profillerden oluşur.

Çapraz profiller standart 7 m uzunluğundadır, Bu uzunluğun üzerindeki tüm çatılar, üçgen çatılar olarak inşa edilir. Her hareketli açılır cam ayrı ayrı çalıştırılabilir, bu da kullanıcıların çatı yüzeyinin genel kaplamasının yalnızca bir kısmını geri çekmesine olanak tanır.

Elektrik motorları, hareketli çerçeveli parçaları birbirine park edene kadar yukarı doğru kaydıran ve böylece çatı yüzeyinin üçte ikisini serbest bırakan kayışlar kullanır. Hareketli parçaların hareketi, kullandıkları çoklu bilyalı rulman sistemi sayesinde sessiz ve pürüzsüzdür.

Sistem, yüzey her zaman pürüzsüz ve engelsiz olduğu için hızlı su-yağmur akışı sağlayan yapısal cam kullanır – teknik avantajın yanı sıra, sansasyonel bir kristal bir görünüm hissi sunar.

Açılır cam çatı fiyatları ve metrekare fiyatları kullanılan malzeme ve ölçü ile doğru orantılıdır. Fiyat teklif almak için iletişim alanından ulaşabilirsiniz. 

Ülkemizde sıcaklık değişimleri fazla olmadığı ve ılıman iklim yılın uzun bir döneminde işlerin birçoğunun ev dışında yapılmasına izin verdiği için insanlar kırsalda rahatlıkla yaşayabilirler. Yani iklim koşulları nedeniyle açık havada rahat bir şekilde yaşıyoruz. Bu gerçek, antik çağlardan günümüze geleneksel halk evlerinin inşa edilme biçimine yansımaktadır. Geleneksel mimaride, bir gündönümü veya güneş paneli, binanın önündeki kapalı bir alandı ve binanın yazın gölgelenmesine ve soğutulmasına yardımcı olurken, kışın ise kuvvetli rüzgarlardan korunuyordu.

Gündönümleri 18. ve 19. yüzyıllarda Avrupa’da seralar olarak gelişti. Dahası, Kuzey ve Orta Avrupa’da, Sanayi Devrimi bu yapılar için yeni metal ve cam üretim teknolojilerinin erken kullanımına izin verdi. Bu tür yapıların avantajları, Avrupa’nın güney bölgelerine göre kuzey enlemlerinde daha belirgindir.

Günümüzde koşullar değişti – şehirlerdeki yaşam tarzı farklı: hava kirliliği, gürültü sıkıntısı, ancak aynı zamanda yapı malzemeleri de “açık hava yaşamının” hemen tadını çıkarmamıza izin vermiyor. Modern insanın bu ihtiyacı, dolaylı olarak kabuk ve çevre arasındaki şeffaflıkla karşılanmaktadır.

Şeffaf malzemeden hafif yapı ile çevre çevresinde tanımlanan binalara sık sık eklemeler gözlemliyoruz. Bu tür şeffaf yapılar ve aydınlatma kaplamaları artık hem orta hem de ana yaşam alanları olarak evin mikro ölçeğinde ve mağazalarda çok yaygın olduğundan, açıklıklar daha büyük ihtiyaçlar özelleşmiştir.

Ülkemizde sıcaklık değişimleri fazla olmadığı ve ılıman iklim yılın uzun bir döneminde işlerin birçoğunun ev dışında yapılmasına izin vermektedir. Açılır kapanır cam tavan sistemlerini insanlar rahatlıkla kullanmaktadırlar. Yani iklim koşulları nedeniyle açık havada rahat bir şekilde yaşıyoruz. Bu gerçek, antik çağlardan günümüze geleneksel halk evlerinin inşa edilme biçimine yansımaktadır. Geleneksel cam mimaride, bir gündönümü veya güneş paneli, binanın önündeki kapalı bir alanı ile binanın yazın gölgelenmesine ve soğutulmasına yardımcı olurken, kışın ise kuvvetli rüzgarlardan korunuyordu.

Gündönümleri 18. ve 19. yüzyıllarda Avrupa’da seralar olarak gelişti. Dahası, Kuzey ve Orta Avrupa’da, Sanayi Devrimi bu yapılar için yeni metal ve cam üretim teknolojilerinin erken kullanımına izin verdi. Bu tür yapıların avantajları, Avrupa’nın güney bölgelerine göre kuzey enlemlerinde daha belirgindir.

Günümüzde koşullar değiştiği için şehirlerdeki yaşam tarzı daha farklı hale gelmiştir: hava kirliliği, gürültü sıkıntısı, ancak aynı zamanda cam yapı malzemeleri de “açık hava yaşamının” hemen tadını çıkarmamıza izin vermiyor. Bu nedenle modern insanın bu ihtiyacı, açılabilir ev cam tavan ürünleri ile dolaylı olarak koruyucu bir mekan ve çevre arasındaki şeffaflıkla karşılanmaktadır.

Şeffaf malzemeden hafif yapı ile çevre çevresinde tanımlanan binalara sık sık eklemeler gözlemliyoruz. Bu tür şeffaf yapılar ve aydınlatma kaplamaları artık hem orta hem de ana yaşam alanları olarak evin mikro ölçeğinde ve mağazalarda çok yaygın olduğundan, açıklıklar daha büyük ve ihtiyaçlar özelleşmiştir.

Açılır cam ve aydınlatma konstrüksiyonları, şeffaflık nedeniyle doğal aydınlatma ve çevre ile görsel bir ilişki olduğu için doğa ile temas hissi veriyor. Konaklamanın mekan içinde rahat olabilmesi için bu yönünün de dikkate alınması gerekir.

Güneş ışınlarının yönü zamanla değişir. Kışın güneş ışığı sabah 8.00’den öğleden sonra 5.00’e kadar sürer ve güneşin yörüngesi düşüktür. Yaz aylarında ise güneşlenme süresi sabah 6.00’dan akşam 8.00’e kadardır, güneşin yörüngesi yüksek ve öğlen ışınları diktir.

Bu nedenle, açılır cam terasın yönü doğrudan aydınlatma, içerideki sıcaklık dalgalanmaları ve dolayısıyla kullanım amacı ile ilgilidir. Güneye yönelim genellikle uzun bir güneş ışığına sahip olduğu için uygun olurken, batı en uygunsuz olanıdır. Kuzey yönü sabit aydınlatma sağlar.

Güneşten korunmaya ve uygun gölgeleme yönteminin seçimine özel önem verilmelidir. Çeşitli alternatif gölgeleme sistemleri mevcuttur: harici veya dahili, sabit veya otomatik açılır cam tavan perdesi gölgelendirme sistemleri hakkında ayrıntılı bilgi için sayfayı ziyaret ediniz.